Корзина
53 отзыва
Замовлення лише на каністру, банку, пакет або мішок
Агрохимопт! Заказ на площадь от 2га! Доставка по Украине! Оплата при получении! Гарантия качества.
+380682889288
+380958241213

Схема живлення кукурудзи

Схема живлення кукурудзи

Вплив елементів живлення на розвиток кукурудзи.

Азот. Потреба в азоті посилюється за 1-2 тижні до викидання і досягає максимуму в період цвітіння. Важливо забезпечити:

  • на початку вегетації — закладаються репродуктивні органи;

  • у другій половині вегетації — формується зерно.

Нестача азоту — пожовтіння рослин починається з нижніх листків. V-подібне пожовтіння листя, розпочате у центральної жилки поширюється до верхівок листя; верхівки відмирають (згоряють), а краї листя залишаються живими. Недолік азоту може викликатися посушливими умовами, а також затопленням.
Фосфор. Споживається більш рівномірно протягом вегетації. Посилене поглинання після викидання. Максимальне поглинання в період цвітіння. 
Вплив нестачі фосфору (фото 4) — листя, починаючи з верхівок, стають пурпурними або червоними, спочатку, уражаються нижні листки, пізніше верхівки листя можуть побуріти і відмерти. Початки утворюються невеликі, часто неправильної форми, з викривленими рядами зерен.


Дефіцит магнію на кукурудзі


Калій. Поглинається рослинами до фази цвітіння. Його споживання посилюється за 2-3 тижні до цвітіння. Максимальне поглинання в період викидання. Нестача калію (фото 5)- пожовтіння країв листя, починаючи з верхівок, уражена тканина пізніше стає коричневою і відмирає. 
Вплив мікроєлементів на ріст та розвиток кукурудзи.

Цинк. Основний мікроелемент для кукурудзи. Цинк бере активну участь ву процесах обміну та синтезі протеїну, хлорофілу та вітамінів В, Р, С, впливає на процеси росту і розвитку, підвищує стійкість до несприятливих умов, зокрема приморозків. Нестача цинку (фото 1, 2, 6) — симптоми зазвичай проявляються за 2 тижні до цвітіння качанів. При цьому коротшають міжвузля, проявляється смугастість листя в результаті знебарвлення тканин за їх межам і по всій довжині центральної жилки, однак самі краї листя і центральна жилка залишаються зеленими. Нові листя також видозмінюються. Іноді краї листя і вузли стебла стають пурпурними. Рослини припиняють ріст при жорсткому дефіциті цього мікроелемента. Дуже рідко на всьому полі проявляється однорідний ефект. Сприяє цинковому голодування високий вміст фосфору в ґрунті, кислі ґрунти (рН вище 6,3), холодні, сирі ґрунти, нестача органіки в ґрунті.

Дефіцит цинку на кукурудзіДефіцит цинку на кукурудз 2

Магній. Впливає на процеси цвітіння та запилення, зав’язування качанів, зменшує їх озерненість. Критична фаза – зав’язування і формування зерна. 
Нестача магнію (фото 4) — характеризується червоно-пурпуровим забарвленням уздовж країв і на верхівках листя, може спостерігатися відставання в рості. Дефіцит магнію на кукурудзі

Бор. Позитивно впливає на цвітіння і зав’язування качанів, процеси дихання. Нестача бору спричинює гальмування росту рослин, міжвузля скорочені, качани деформовані і частково не містять насіння, на листках з’являються сірі продовгуваті некротичні плями, молоде листя скручується, поверхня листа набагато менша. Завдяки бору покращується склад поживних речовин в рослинах та їх стан, підвищуєються якість та кількість пилку, утворюється більша кількість насінні в качані, підвищується урожайність.

Залізо. Нестача заліза — блідо-зелені до білих смужки між листовими жилками, зазвичай на верхніх листках. 

Марганець. Дефіцит  марганцю проявляється у верхніх листках, простір між жилками, знебарвлюються, набуваючи блідо-зеленого або жовтого кольору, нижні листки стають оливково-зеленими і смугастими, при сильному пошкодженні — довгі білі смужки, центр яких пізніше стає коричневим і випадає.  
Мідь впливає на збільшення вмісту білка і цукру в зерні, підвищує врожайність, стійкість до ураження хворобами.

Система живлення на прикладі оригінальних  добрив      ЯРА ВІТА (Норвегія).

1. У фазу 3-4 листків Yara Фолікер   NPK 12-46-8+ME у нормі 2-5кг\га

2. У фазу 5-7 листків  Yara Кристалон  18-18-18 +МЕ   у нормі 2-5 кг\га

3. У фазу початку фази цвітіння  Цинтрак у нормі 1л\га

Другие статьи