
НУТРІВАНТ ПЛЮС™ рис, Мікродобриво
Мікродобриво ICL Fertilizers «НУТРІВАНТ ПЛЮС™ рис»
водорозчинне добриво з прилипачем Фертівант
для позакореневого листкового підживлення культури рису
Виробник: "ICL Fertilizers", Ізраїль
0N-46P2O5-25K2O+2MgO+0,2 B + Фертівант
Фізичний стан: твердий кристалічний порошок білого кольору.
Хімічний склад «Нутриванта Плюс™ рис» повністю відповідає фізіології мінерального живлення культури рису, зокрема інтенсивних сортів, і має високі фізико-хімічні властивості
Характерною особливістю «Нутриванта Плюс™ рис» є те, що виготовлений на основі повністю водорозчинного минакалийфосфата (KH2PO4), який не містить баластних токсичних рослинам сполук, до його складу входить екологічний прилипач «Фертівант». За рахунок унікальних властивостей прилипача «Фертіванта», добриво проявляє пролонговану дію і синхроний ефект протягом 15-20 днів, не змивається опадами і характеризується підвищеним коефіцієнтом засвоєння сполук фосфору (20-25%) через листову поверхню. Добриво можливо застосовувати у воді з високою жорсткістю
Позакореневе підживлення «Нутрівантом Плюс™ рис» забезпечує:
-
Підвищення врожайності на 5-10 ц/га
-
Поліпшення споживання біогенних елементів кореневою системою з ґрунту і добрив на 10-20%., зокрема сполук мінерального азоту
-
Стимулювання процес кущіння
-
Поліпшення натури зерна, зменшення пустозерности, прискорення дозрівання зерна на 2-3дні
-
Усунення стресів рослин, викликаних пестицидними навантаженнями, різкими коливаннями температури, низькими температурами і т. п.
-
Пригнічення розвитку різного роду хвороб
-
Отримання високої окупності (1 грн окупається 7-15 грн)
Добриво забезпечує культуру рису легкодоступною мінеральним живленням протягом вегетації. Прискорюється ріст і розвиток вторинної кореневої системи рису, вкорінення, кущіння, підвищується інтенсивність фотосинтезу, покращується ріст і розвиток конуса наростання.
Сполуки бору добрива знижують негативний вплив анаеробних умов при вирощуванні рису, оскільки активізують синтез нуклеїнових кислот і покращують запліднення квітів.
За рахунок сполук фосфору добрива знижується ураженість рису хворобою "перикуляриоз".
Застосування: позакореневе підживлення у фазах: кінець кущення - початок виходу в трубку - 2 кг/а, кінець виходу в трубку - початок викидання волоті - 2 кг/га, оскільки в цій фазі формується волоть і проростають пилкові трубки квітів. Показує хороші результати при одному підживленні рису дозою 4 кг/га на початку виходу в трубку.
Оптимальні концентрації робочого розчину «Нутриванта Плюс™ рис» - 1-3 %. Об'єм робочого розчину при позакореневих обробках «Нутрівантом Плюс рис» 250-300 л/га.
Елементи мінерального живлення культура рису споживає не рівномірно. Найбільш інтенсивно азот споживається рослинами у фазі кущіння ( 3-й етап органогенезу) і виходу в трубку ( 4-й етап органогенезу), а фосфор, починаючи від фази кущення ( 3-й етап органогенезу) і виходу в трубку (4 - й етап органогенезу). Тим не менш, від сходів до повного кущіння є критичним періодом по відношенню до азоту. У фазу виходу в трубку рослини рису поглинають 72,6% максимальної кількості азоту і 81,5 - сполук фосфору. Високі дози азоту сприяють збільшенню непродуктивного кущіння і сильний розвиток вегетативної маси, подовження вегетативного періоду, підвищення в холодні пори року кількості пустих колосків, вилягання, і як наслідок, рослини рису уражаються грибом перикулярии (Perycularia Oryzae Cavara). Потрібно відзначити, що легкодоступні сполуки фосфору «Нутриванта Плюс™ рис» знижують негативну дію підвищених норм азоту, особливо в період кущіння, а бор сприяє запиленню квітів волоті. Рис споживає багато калію на формування вегетативної маси (соломи), а для отримання високої продуктивності потрібні також магній, сірка, бор та інші біогенні елементи.
Інститутом рису Російської Академії Аграрні Науки розроблено рекомендації щодо застосування норм «Нутрванта Плюс™ рис» в залежності від внесених доз азоту і запланованої врожайності культури рису.
Норми застосування «Нутриванта Плюс™ рис» залежно від доз азоту і врожайності культури рису
Врожайність, ц/га |
50 |
60 |
70 |
80-90 |
100 |
Норма Нутриванта Плюс™, кг/га |
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
Норма азоту, кг/га |
60- 80 |
80- 100 |
100- 120 |
120- 140 |
> 140 |
Примітка
Перед початком позакореневого листового обприскування «Нутрівант Плюс™ рис» його не потрібно попередньо розчиняти в окремій ємності і готувати матковий розчин (за винятком авіаційного обробітку).
Порядок приготування робочого розчину:
-
Ємність обприскувача заповнити водою до 3/4 загального обсягу;
-
Включити мішалку обприскувача;
-
Засипати «Нутрівант Плюс™ рис» в ємність обприскувача;
-
Додати до робочого розчину засоби захисту рослин;
-
При необхідності засипати в робочий розчин карбамід;
-
Ємність залити водою до повного об'єму, приготувати гомогенний розчин і приступити до позакореневого листкового підживлення.
-
Не рекомендується застосовувати «Нутрівант Плюс™ рис» в одному робочому розчині з пестицидами до складу яких входять метали – залізо (Fe), алюміній (Al) і з концентрованими розчинами кальцію (Са).
-
«Нутрівант Плюс™ рис» дозволяється змішувати з калійною селітрою (KNO3), сульфатом калію (K2SO4) та карбамідом (CO(NH2)2).
-
Не рекомендується застосовувати форсунки з грубим розпилом (лише з середнім і дрібним) при позакореневого листкового підживлення рослин «Нутрівантом Плюс™ рис».
-
Рекомендується розчиняти «Нутрівант Плюс™ рис» при температурі води 200С, не нижче 100С.
-
Перед використанням «Нутрівант Плюс™ рис» обов'язково потрібно проводити попередній огляд на відсутність осаду при змішуванні з пестицидами або іншими препаратами і на відсутність опіків рослин.
-
За рахунок прилипача «Фертіванта» добриво не змивається опадами з листової поверхні рослин.
У весняно-літній період позакореневе листкове підживлення рекомендується проводити при температурі повітря не вище 250С, так як при високих температурах вода робочого розчину швидко випаровується, що призводить до підвищення концентрації солей на поверхні листя і може викликати опіки рослин. Найкраще позакореневе живлення «Нутрівантом Плюс™ рис» проводити у вечірні години або рано вранці.
- Ціна: 261 ₴/кг