Продавець "АГРОХІМОПТ" - замовлення на площу від 2 га. Агрохімія, мікродобрива - оптом та дрібним оптом. розвиває свій бізнес на Prom.ua 10 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Bigl.ua — приведет к покупке
Кошик
254 відгуків
Замовлення лише на каністру, банку, пакет або мішок

У зв'язку з перебоями в електропостачанні магазин опрацьовує замовлення з запізненням. Просимо вибачення за тимчасові незручності

Агрохімопт! Доставка по Україні! Оплата при отриманні! Гарантія якості.
+380 (68) 288-92-88

Збільшення розміру та вага зерна пшениці

Збільшення розміру та вага зерна пшениці

Розмір зерен пшениці визначається генетичною спадковістю рослини або сортом пшениці, а також тривалістю стадії наливання зерна. Після запилення починають розвиватися зародки й ендосперм зерен завдяки перерозподіленню фотосинтатів і запасів крохмалю й білка з листя та стебел у достигальні зерна. Чим триваліший період наливання зерна, тим більша ймовірність отримання більших зерен. Крім живлення, на розмір зерен впливає вологість ґрунту, тому необхідно забезпечити зрошення ґрунту, щоб уникнути його пересихання. Ще одним важливим чинником є боротьба з хворобами. Необхідно використовувати фунгіциди та поживні елементи для підтримки тривалості збереження здорового зеленого покриву та підвищення стійкості до захворювань.
Вплив живлення на розмір і вагу зерен пшениці
Вплив азоту на вагу зерен
Азот робить найбільший вплив на кінцевий розмір і вагу зерен пшениці. У разі раннього внесення азотних добрив формується широкий листовий покрив із високим вмістом вуглеводів у стебел, що переноситься до зерна в період дозрівання. Це особливо важливо під час вирощування пшениці в посушливих умовах, де 60% врожаю зерна виходить завдяки таким запасам. Необхідно контролювати рівень вмісту азоту в тканинах рослин, щоб уникнути раннього в'янення листового покриву та скорочення стадії дозрівання зерна.

Фосфати відіграють важливу роль у забезпеченні рослини енергією. Для перерозподілу запасів вуглеводів потрібна велика кількість енергії. Отже, відповідне фосфатне харчування важливе для отримання врожаю пшениці з гарним розміром зерен.

Для отримання більших зерен можуть бути використані як сухі фосфатні добрива, так і листова фосфатна підживка в рідкій формі.

У разі браку калію рослини погано регулюють теплообмін через листя, що призводить до перегрівання та в'янення рослини. За достатніх запасів калію в тканинах рослини стадія дозрівання зерна триває довше, унаслідок чого збільшується вага зерен.

Калій сприяє розподілу поживних речовин у тканинах рослин завдяки регулюванню транспіраційного струму для перенесення мінералів у колос, тому необхідно підтримувати вміст калію на достатній рівні. Крім того, калій перешкоджає ранньому в'яненню рослин у період дозрівання зерна, що особливо важливо для регіонів із посушливими погодними умовами.
Вплив калійного харчування на тривалість стадії наливання зерна
Вплив калійного харчування на вагу 1000 зерен
Вплив Mn і Zn на вагу 1000 зерен пшениці

Завдяки впливу марганцю та цинку на азотистий обмін, підтримання достатнього рівня їхнього вмісту в тканинах рослини сприяє збільшенню ваги зерен.

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner