Коли мова заходить про картоплю, практично будь згадає про противних колорадських жуків, які то і діло, як поїдають навіть самий перспективний урожай. Але все зосереджено саме на цих комах?
Здавалося б, картопля не дуже вибаглива у догляді поза питання комах, але навіть і її плодючість можуть зіпсувати всюдисущі бур'яни. Особливо гостро стоїть ситуація на великих полях, де відстежити стан кожної грядки практично неможливо. Саме в цей момент набувають чинності гербіциди для картоплі, які допомагають безпечно та швидко позбутися шкідливої рослинності біля вашого майбутнього врожаю.
Як працювати з гербіцидами
Часто починаючі фермери роблять масу помилок при обробці гербіцидами для картоплі. Дуже просто неправильно розрахувати правильну концентрацію розчину, тим самим викликавши або хімічний опік рослини, або ж просто неефективну обробку. Тому слід стежити за тим, яка дозування вказане на упаковці.
Якщо ж розглядати загальні інструкції роботи з гербіцидами для картоплі, то тоді вони будуть такими:
- розводити гербіцид у неметалевої тарі безпосередньо перед обробкою грунту;
- чим легше грунт і менше в ній гумусу, тим менше потрібно і дозування препарату;
- працювати з гербіцидами тільки при температурі від +15 до +25 ° с;
- намагатися обробляти в суху погоду;
- поливати ділянку можна тільки через 5 днів після обробки.
Зверніть увагу, що під час приготування суміші гербіциду для картоплі, так і після обробки ґрунту не можна курити і їсти. Для вашої ж безпеки радимо добре відмити руки і помитися під душем, коли закінчити роботу з препаратом.
Щоб не псувати екологію, не виливайте залишки розчину в унітаз або каналізацію, адже ви працюєте з хімікатами, яким не місце навіть у стічних водах.
Види гербіцидів для картоплі
Немає нічого складного в класифікації гербіцидів для картоплі, адже обробка грунту завжди залежить від ступеня зростання рослини. Всі препарати можна умовно поділити на:
- досходове;
- післясходовий;
- універсальні.
Досходові використовують приблизно за 2 тижні до початку посівів. Вони допомагають боротися з бур'янами ще на етапі, коли вони не зможуть вразити картопля, відповідно досить ефективні. Ще слід зауважити, що таким чином хімікати ніяк не вплинуть на посаджену культуру.
Післясходові гербіциди для картоплі використовуються набагато частіше, адже про попередній обробці часто забувають. Їх можна використовувати вже на виросло картоплі, коли над землею вже є 3-5 см стебла рослини. Вони не впливають на картоплю, однак швидко і ефективно знищують бур'яни навколо нього.
Універсальні засоби використовуються на будь-якій фазі розвитку плода картоплі. Вони можуть бути застосовані як на зовсім юному рослині, так і вже на готовому до збирання врожаю полі.
Придбайте якісні гербіциди для картоплі в нашому каталозі і захистіть свій урожай.