Продавець "АГРОХІМОПТ" - замовлення на площу від 2 га. Агрохімія, мікродобрива - оптом та дрібним оптом. розвиває свій бізнес на Prom.ua 11 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Bigl.ua — приведет к покупке
Кошик
366 відгуків
Замовлення лише на каністру, банку, пакет або мішок
Агрохімопт! Доставка по Україні! Оплата при отриманні! Гарантія якості.
+380 (68) 288-92-88

Як заощадити до $50 на гектарі при внесення ЗЗР

Як заощадити до $50 на гектарі при внесення ЗЗР

Враховуючи необхідність підвищення маржинальності агровиробництва, одним з пріоритетних напрямків сьогодні є більш ефективне внесення засобів захисту рослин.

Про це розповіли засновник компанії SmartFarming Артем Беленков і засновник компанії FRENDT Віталій Шуберанский.

Як відзначають експерти, уникнення наїздів на рослини, відключення секцій обприскувача і паралельне водіння дадуть можливість аграріям економити понад $50/га, якісно виконувати технологічні операції, зменшити потребу в техніці і збільшити урожайність на полях.

Епоха пінних маркерів і прапорців при внесення ЗЗР минула. Технології GPS і GLONASS дозволяють визначати ваше положення на полі у режимі реального часу. Найбільш поширеним рішенням підвищення точності роботи обприскувача є курсоуказатель — термінал з сенсорним екраном і GPS-приймачем.

GPS-приймач курсовказівника встановлюють на капоті трактора. Сенсорний екран терміналу кріплять до кабіни. Під час роботи механізатор бачить на екрані лінію напрямку руху, якої необхідно дотримуватися, а також вже оброблені ділянки поля. При недотриманні оптимальної траєкторії комп'ютер подає звуковий сигнал і виводить на екран дані про величини й напрямку відхилення — вліво або вправо. Таким чином, механізатор орієнтується в полі навіть в тумані і вночі.

Ще один варіант застосування GPS-навігації при роботі на полі — системи підрулення і автопилотирования. Ці технології спрямовані на підвищення автоматизації роботи, що дозволить максимально точно керувати рухом щоб уникнути пропусків і перекриттів, підвищить продуктивність роботи механізатора і дасть можливість керівництву перевіряти роботу техніки на підставі карт виконаних робіт.

Як відзначають експерти, наявність курсовказівника з автопілотом підвищує якість роботи. Під час руху трактора по прямой технологія дозволяє реально знизити частоту появи і розміри зон пропусків і перекриттів. Однак у випадках, коли відбувся перший прохід по краю поля або ж полі має нерівний контур, виникає проблема зі своєчасним відключенням подачі робочого розчину. Механізаторові необхідно стежити за моментом проходження обприскувача з обробленим площам. Саме тому стали з'являтися системи автоматичного керування секціями. Технологія дозволяє повністю автоматизувати процес подачі робочого розчину на розпилювачі. Більшість нових моделей обприскувачів отримують таку опцію вже на заводі. Також автоматичним відключенням секцій можна обладнати і стару техніку.

«Результат — висока точність операцій (2-4 см), повторюваність шляху проходження техніки, можливість диференційованої обробки (секції обприскувача автоматично відключаються на перекриттях)», — говорять експерти, відзначаючи, що відключення секцій дає від 5 до 30% економії по ЗЗР, пального та води. Тільки витрати на ЗЗР знижуються в діапазоні 5-25%, в залежності від конфігурації поля.

Ще одним шляхом підвищення ефективності внесення ЗЗР є збільшення кількості секцій і застосування функції пофорсуночного управління обприскувачем.

Разом з впровадженням системи автопилотирования для внесення ЗЗР важливим моментом є відпрацювання паралельного водіння. Перед посівом необхідно спланувати розміщення рядів відносно поля. Таким способом відбувається закладка технологічної колії. Необхідно відпрацювати рух обприскувача за междурядью, а для цього потрібна сантиметрова точність. Це ж стосується і внесення мінеральних добрив.

Також експерти відзначають необхідність своєчасного сервісного обслуговування вузлів та агрегатів (помп, форсунок, регулюючої апаратури і ін). Іншим перспективним шляхом удосконалення старих штангових обприскувачів є заміна застарілих щілинних розпилювачів на сучасні інжекторні або роторні. Обидва види форсунок значно сприяють зниженню витрати робочого розчину (інжекторні — менше, роторні — більшою мірою), а значить, і економії на обсягах води і її підвезення на полі. За рахунок оптимізації розміру крапель підвищується якість обробки листової маси.

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner