За даними дослідів А.Г. Лорха та інших вчених, на кожні 10 т врожаю клубнів із відповідною кількістю ботви та кореневих залишків, картопля в середньому виносить із ґрунту 50 кг-N, 20 кг-P2O5, 90 кг-К2О, приблизно 40 кг-Цао та 20 кг-MgO.
Повноцінний режим живлення більший, ніж багато інших чинників, зумовлює технологічні, харчові та насінні якості клубнів.
Однак для нормального росту та розвитку картопляної рослини та отримання високих урожаїв клубнів, крім азоту, фосфору та калію, воно має бути забезпечене достатньою мірою кальцієм, магнієм, залізом, а також бором, марганцем, молібденом, міддю і цинком.
Наприклад, внесення міді позакореневим способом ефективніше, ніж внесення її в ґрунт і в окремі роки дає збільшення врожаю клубнів по 18%, підвищуючи водночас стійкість картоплі проти різних захворювань.
Якщо ви маєте прагнення отримати гарний урожай, то ця система живлення допоможе Вам у цьому й крім запланованого врожаю, прибавка буде мінімум 10%. У грошовому еквіваленті це означає, що на кожну витрачену гривну вкладених у якісні мікродобрення на вирощування картоплі.Просто порахуйте, скільки буде коштує мінімум 10% врожайності.І якщо Вас цікавить вкладення коштів мінімум під 1000% на кілька місяців — це для Вас:
Система живлення на прикладі оригінальних добрив ЯРА ВІТА (Норвігія).
1. На початку вегетації Yara Кристалон13-40-13+МЕ (жовтий) у нормі 2-5 кг/га
2. У фазі бутонізації Yara Vita Рексолін АВС (комплекс мікроелементів) у нормі 0,2-0,3 кг/га
3. Після цвітіння Yara Кришталон 3-11-38+МЕ (коричневий) у нормі 2-5 кг/га