Продавець "АГРОХІМОПТ" - замовлення на площу від 2 га. Агрохімія, мікродобрива - оптом та дрібним оптом. розвиває свій бізнес на Prom.ua 10 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Bigl.ua — приведет к покупке
Кошик
313 відгуків
Замовлення лише на каністру, банку, пакет або мішок

У зв'язку з перебоями в електропостачанні магазин опрацьовує замовлення з запізненням. Просимо вибачення за тимчасові незручності

Агрохімопт! Доставка по Україні! Оплата при отриманні! Гарантія якості.
+380 (68) 288-92-88

Пшениця: не азотом єдиним

Пшениця: не азотом єдиним

Пшениця: не азотом єдиним

Публікуємо рекомендації американських агрономів-консультантів з приводу удобрення пшениці.

Фосфор

Пшениця відгукується на фосфор краще, ніж багато інші загальнопоширені в Україні зернові культури. Дослідження виявляють, що основна користь від фосфору - це поліпшення ступеня кущіння восени, що примножує кількість колосків і, відповідно, врожайність. У трохи меншою мірою фосфор сприяє підвищенню розмірів зерен і їх кількісного присутності в колосі. Оскільки фосфор впливає на укорінення пшениці, зимовий вимерзання часто пов'язано з низьким вмістом фосфору в ґрунті. Недолік фосфору затримує дозрівання, що особливо видно на еродованих або лужних ґрунтах з невеликою доступністю ґрунтового фосфору. Острівці зеленій пшениці серед стиглої теж ясно вказують на недолік фосфору.

Три істотних методу внесення фосфору під пшеницю - внесення разом з посівом, внесення врозкид перед посівом і одночасне внесення поліфосфату амонію (N10Р34) спільно з безводним аміаком перед посівом. Маючи останні пневматичні сівалки і обладнання для пневматичного внесення добрив і точного внесення аміаку сільгоспвиробники можуть випробувати багато варіантів трьох вищезазначених методів. Наприклад, сівалки для «ноу-тілл» можуть вносити азотні й фосфорні добрива нижче або збоку ряду. Крім того, сівши може реалізовуватися як широкорядним, так і вузькорядним способом.

Зліва - пшениця з прикметами дефіциту фосфору, праворуч фосфору достатньо.

Спосіб внесення добрив і посіву великою мірою впливають на контакт добрива з насінням, що, можливо, впливає на проростання насіння. Нормальний суперфосфат амонію (одинарний - N11Р52 або подвійний - N18Р46) - як правило, слабко впливає на стеблостій пшениці з-за низького індексу сольового, низьке скупчення добрив в узкорядним (18-25 см) посівах при відносно високій посівній нормі, характерною для сучасних сортів і гібридів. Тип сівалки не критичний при внесенні фосфорних добрив під час сівби, якщо сільгоспвиробник не вносить відразу азотні добрива. При внесенні високих доз азоту (17-34 кг / га) азотні добрива не зобов'язані вносити туди ж, куди і насіння, інакше не уникнути рідкісного стеблостою. Це можна здійснити з допомогою деяких видів пневматичних сівалок.

Дослідження, проведені в шт. Небраска, показали, що фосфорні добрива, внесені перед посівом разом з азотними, працюють приблизно так само, як і добрива, внесені під час посіву, тому консультанти радять обидва цих способу внесення. Хоча в першому випадку рослини показують не настільки однорідною зростання, як у другому, врожайність виходить приблизно однакова.

Менш вирівняний зростання породжений затримкою засвоєння корінням фосфору внаслідок більшої відстані між рядком і місцем розташування добрив. Це помічається переважно на грунтах, бідних фосфором.

Ця різниця в часі між контактом з добривом у різних насіння звичайно не шкодить врожайності, якщо пшениця висіяна в оптимальні строки; все ж якщо пшениця сіється з запізненням і на формування кореневої системи немає часу, радять здійснювати внесення добрив одночасно з посівом.

При синхронному смуговий внесення азотних і фосфорних добрив ширина між смугами не повинна перевищувати 38 див. Більш широка відстань між смугами може привести до різної висоти рослин і низької врожайності. Типова глибина внесення аміаку (13-15 см) також є оптимальною для внесення фосфору. У цьому випадку рекомендується система з двома трубками для внесення аміаку та рідких фосфорних добрив.

залишковий фосфор

"Різнобарвна" пшениця теж може статися ознакою нерівномірного вмісту фосфору в ґрунті. Пшениця засвоює всього від 10 до 30% фосфору, внесеного разом з добривами. Інші залишаються в грунті у вигляді залишкового фосфору. Останній потроху переходить в нерозчинні і менш доступні форми. Від 25 до 30% залишкового фосфору як правило проявляє агрохімічний аналіз ґрунту фосфором наступного після внесення фосфорних добрив врозкид року. Дослідження представили інформацію, що доступність залишкового фосфору може значно зрости, якщо він зароблений глибше, ніж глибина посіву.

Якщо фосфор вносити локально, смугами, то деяке його кількість буде освоюватися рослинами ще протягом декількох років, але основний ефект висловлюється на наступний після внесення рік. Отже, залишковий фосфор, внесений таким чином, найбільш ефективний при безперервному вирощуванні сільгоспкультур і менш действен в двупольном сівозміні «пшениця-пар» з-за того, що від внесення фосфору до наступного посіву пшениці проходить 2 роки.

Калій

Пшениця зобов'язана мати достатню кількість калію, щоб забезпечити ефективне розділення води всередині рослини. Ранні ознаки дефіциту калію виражаються в рівномірному хлорозі старших частин рослини. Листя на кінці набувають смугастий зелено-жовтий вид або підпалений, бронзовий або блідий.

Окремі досліди представили очевидне збільшення врожайності після внесення калію, але спрогнозувати обсяги надбавки врожаю неможливо.

Цинк

У пору, коли вміст цинку у ґрунті менше 0,4 ppm (частинок на мільйон), пшениця може відгукуватися на внесення цинку. Дозволено внести 11-17 кг / на цинк з сульфатом цинку, все ж це економічно недоцільно, якщо зрошуються поля або в сівозміні не наявні інші культури, які вимагають багато цинку.

Якщо агрохімічний аналіз ґрунту є дуже низький вміст цинку, найкращим шляхом нагнати його недолік стане внесення 1% цього елементу разом з полифосфатом амонію (N10P34). Цинково-амонійні комплексні добрива в баковій суміші з Поліфосфат часто доцільніше вносити, ніж хелати цинку. Зазвичай достатньо 0,5-1,1 кг / га цинку.

Сірка

Шлюб сірки може випробовуватися на піщаних ґрунтах, особливо на зрошуваних. Якщо піщані ґрунти потребують сірці, то внесення врозкид 11-17 кг / га цього складового елементу повинно вистачити. У виняткових випадках (скажімо, коли є зрошувані піщані ґрунти з низьким вмістом сірки в поливної воді) потрібна норма до 22 кг / га. Якщо азотно-фосфорне добриво (полисульфат амонію - N10Р34) привноситься в рядки під час сівби, його можна змішати з тіосульфатом амонію (N12S26). Тіосульфат може значно пошкодити насіння пшениці, що призводить до уменшению стеблостою.

Фактор кислотності

Вживання нульового обробітку грунту і покривних культур збільшує поглинання вологи і, відповідно, врожайність, завдяки чому знижується потреба в азотних добривах. В західній частині штату Небраска в місцевостях, де кількість опадів перевищує 450 мм в рік, там, де давно перейшли на «ноу-тілл», за кінцеві 25 років показник рН грунту суттєво знизився. Цьому також сприяли зростання врожайності, що призвело до зростання винесення таких елементів, як кальцій, марганець і калій, і розкислення грунту завдяки внесенню амонійних азотних добрив. Зміна рівня рН спостерігається до глибини не менше 30 див.

При зниженні рівня рН посилюється важливість агрохімічного аналізу ґрунту з метою знаходження можливого впливу зростання врожайності та потреби у вапнуванні. Матеріалом для вапнування може бути як натуральний вапняк, так і карбонат кальцію, що утворюється при виробництві бурякового цукру, а також зола ТЕС, що працюють на вугіллі. Надмірне зниження рівня рН ґрунту може бути серйозним через виділення високих доз алюмінію, який може бути фітотоксичний для пшениці.

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner