Продавець "АГРОХІМОПТ" - замовлення на площу від 2 га. Агрохімія, мікродобрива - оптом та дрібним оптом. розвиває свій бізнес на Prom.ua 10 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Bigl.ua — приведет к покупке
Кошик
274 відгуків
Замовлення лише на каністру, банку, пакет або мішок

У зв'язку з перебоями в електропостачанні магазин опрацьовує замовлення з запізненням. Просимо вибачення за тимчасові незручності

Агрохімопт! Доставка по Україні! Оплата при отриманні! Гарантія якості.
+380 (68) 288-92-88

Кальцій - грунту!

Кальцій - грунту!

Вже під час проростання рослини гостро потребують в достатній кількості кальцію.

Якщо в цей період в грунті його недостатньо або немає умов для нормального засвоєння елемента, припиняється ріст і розвиток кореневої системи. Це призводить до значного погіршення загального росту рослин і, як наслідок, до істотного зменшення їх продуктивності.

Яка роль кальцію в життєдіяльності рослинних організмів?

Кальцій виконує відразу декілька важливих функцій і потрібен в декількох процесах життєдіяльності рослин. Зокрема, він:

Сприяє формуванню кореневих волосків, за рахунок чого відбувається краще всмоктування води корінням. Позитивно впливає на розвиток кореневої системи.

Стимулює синтез хлорофілу, тобто бере участь у фотосинтезі в якості каталізатора основних процесів.

Необхідний для нормального розвитку листкового апарату рослин.

Бере участь у формуванні клітинних мембран. Відіграє важливу роль у підтриманні рН рослинного організму.

Активує обмін речовин, в першу чергу - білків і вуглеводів, стимулює роботу ферментів, сприяє більш швидкому транспортуванню вуглеводів і білків.

Сприяє перетворенню і засвоєнню в організмі рослини азотовмісних сполук.

Підвищує жаростійкість рослин за рахунок підвищення в'язкості клітинної цитоплазми.

Нейтралізує важкі метали, якщо вони є в ґрунті.

Тобто кальцій - важливий учасник нормальних фізіологічних процесів у рослинному організмі, і для повноцінного розвитку рослин він дуже необхідний. При цьому слід врахувати, що кальцій в основному накопичується в листках рослини і повторно (після накопичення) використовуватися не може.

Як встановити, що рослинам не вистачає кальцію?

При нестачі кальцію змінюється зовнішній вигляд рослини: листкові жилки набувають бурого кольору (забарвлення з'являється із-за застою в провідних пучках продуктів розпаду клітковини), самі листя скручується по краях. Також можуть пошкоджуватися нирки, а зростання молодих листя сповільнюється. Характерний ознака нестачі кальцію - поява на молодих листках світло-жовтих плям, при цьому старі листя залишаються зеленими і не змінює зовнішнього вигляду.

підгодівля кальцієм

Оскільки підвищена кислотність ґрунтів і дефіцит кальцію в рослинному організмі - це зовсім не одне і те ж, потрібно подбати не тільки про «вирівнювання» рН, але і про підживлення рослин. Оптимальним для цього методом буде припосівне внесення (під оранку або культивацію) сульфату кальцію. Також добриво можна вносити після появи сходів у фазі кущіння для зернових, у фазі стеблування для ріпаку. Норма внесення сульфату кальцію становить 200-500 кг / га.

При цьому добриво в десятки разів краще розчиняється, ніж вапнякові матеріали ефективно нейтралізує алюміній, утворюючи нетоксичні сполуки, збільшує доступність калію для рослин при

Що стосується регулювання кислотності ґрунтів, то досить класичного вапнування з нормою внесення вапняних сполук 1000-5000 кг / га. Потрібно пам'ятати, що вапнування не здатний повністю задовольнити потребу рослин в кальції, тому воно використовується саме як спосіб вирівнювання рН ґрунту.

Отже, агрономам слід приділяти увагу не тільки підживлення рослин по добре відомої постійною схемою: NРК, сірчанокислий магній і мікроелементи, але і додати в систему живлення кальцій - бажано у вигляді сульфату. Також не треба забувати про своєчасне вапнування як засіб боротьби з кислотністю ґрунтів, яка шкодить врожайності.

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner